GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 09.08.2022, svátek má Roman
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » ALKOHOLICKÉ NÁPOJE

Barman z Hong Kongu a Macau byl korunován vítězem globálním koktejlové soutěže BEEFEATER MIXLDN 7

Barman z Hong Kongu a Macau byl ginem Beefeater, jež je nejvíce oceňovaným London Dry ginem na světe, korunován vítězem globálním ginové koktejlové soutěže BEEFEATER MIXLDN 7 na jejím finale v Londýně. Maxim získal vítězný titul po velmi náročném klání, kdy bojoval ve čtyřech výzvách proti dalším třiceti  finálovým hráčům z celého světa. Maximův koktejl “Stack of Fortune”, který kombinuje Beefeater 24 s květem hořkého pomeranče, čerstvou mátou a likérem z bílého kakaa, byl vyhlášen jako nejlepší v noci 8. února 2018 na grand finále, které se konalo v Bike Shed v Shoreditch v Londýně.

Finálové koktejly byly hodnoceny odbornou porotou, mezi kterou byli přítomni editor Simon Difford, Ryan Chetiyawardana z Dandelyan, Doug McMaster z CUB, Alessandro Palazzi z Dukes, Sumaiyah Connolly, Beefeater Global Brand Ambassador a Desmond Payne MBE, Beefeater Master Distiller. Maxim kromě chuti drinku zvláště zapůsobil na porotce svým vkusem a houževnatostí.

Maxim bude mít nyní příležitost spolupracovat s ginovým guru Desmonem Paynem, rozšířit si tak svůj talent a vytvořit si svůj vlastní gin. Jakožto host “The Home of Gin” si projde kouzlem výroby ginu, od výběru jalovcových bobulí až po samotnou destilaci. Jedná se o opravdu vzácnou příležitost pracovat s ikonou jako je právě Desmond Payne, který letos oslavil 50 let v ginovém průmyslu. Maxim si poté svou limitovanou edici odveze do svého baru a stejně tak bude tato limitovaná edice k dispozici v Beefeater Distillery v Kenningtonu pro návštěvníky z celého světa. Maxim poznamenal: “Být jmenován globálním šampionem Beefeater MIXLDN je skutečnou ctí a rozhodně vrcholem mé kariéry. Každý barman chce ukázat to nejlepší co umí, pokud jde o výrobu koktejlů a jejich celkovou podobu a BEEFEATER MIXLDN mi toto opravdu dovolil. Můj drink “Stack of Fortune” byl inspirován reputací Macau jako asijského Las Vegas a určitě mi přinesl štěstí.  Mám už několik nápadů na výrobu vlastního ginu a těším se, že se budu moci mnohé naučit od legendy jako je Desmond Payne.”

Desmond Payne, Beefeater Master Distiller řekl: “Letošní zkušenost v soutěži BEEFEATER MIXLDN mě velice zaujala. Dnešní kreativita mezi barmany  je neuvěřitelná, každý koktejl má vlastní příběh – je vidět, že se otevírá “Nová zlatá éra” koktejlů. Toto vše napomáhá našemu řemeslu, posouvá výrobu koktejlů vpřed a díky tomu  je povolání barmanů viděno v novém světle. Gratuluji Maximovi za to, že je v čele tohoto vývoje, který podporuji již 50 let. Nasadil velmi vysokou laťku pro další ročník této soutěže. “

Koktejl “Stack of Fortune”

Složení

45 ml Beefeater 24

15 ml čerstvá limetová šťáva

15 ml krém z bílého kakaa

15 ml domácího sherbet z květu hořkého pomeranče

2 kapky Orange bitters

čerstvá máta

ochucená soda

Postup:

Do vysoké sklenice nadávkujte všechny ingredience kromě sody a dosypte drceným ledem. Promíchávejte pomocí Swizzle stick dokud není slenice chladná. Přidejte drcený led a ozdobte a dolijte ochucenou sodou.

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

21.03.2018 - 07:41:29

ALKOHOLICKÉ NÁPOJE
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

02.04.2009 - Budějovický Budvar zahájil výstavbu moderního skladu za 87 miliónů Kč

Budějovický Budvar, n.p. zahájil práce na výstavbě budovy nového skladu ...

24.03.2010 - Barmanské kouzlení s Bacardi a Finlandia Vodkou

12.11.2008 - Čaj

V jedné čínské legendě, Shen Nung, legendární čínský císař seděl ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2022 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.