Tabákovému koncernu British American Tobacco v ČR loni klesl zisk o 68 procent na 49,8 milionu korun. Tržby z prodeje tabákových výrobků včetně spotřební daně stouply o zhruba miliardu na 13,52 miliardy korun. Firma to píše ve výroční zprávě, kterou zveřejnilave Sbírce listin. Společnost je druhou největší na českém trhu s cigaretami, prodává například značky Lucky Strike a Pall Mall. Zisk o 43 procent klesl firmě i předloni.
Objem prodaných cigaret společnosti se loni zvýšil o 0,1 procenta, tržní podíl o půl procentního bodu na 20,6 procenta. "Nárůst tržního podílu byl podpořen zejména posilováním značky Rothmans, která v roce 2016 získala navíc 0,6 procentního bodu a vzrostla na 3,2 procenta," uvedla firma. Posílily tak značky Lucky Strike a HB. "Hlavní značka Viceroy zastavila svůj dlouhodobý pokles a stabilizovala se na 11,7 procentech díky představení nových variant," dodala společnost.
Letos firma očekává opět zisk. Počet zaměstnanců jí loni klesl na 135 proti předloňským 137.
British American Tobacco v Česku cigarety nevyrábí, do země je dováží a dále je v ČR a na Slovensku prodává. Mezi hlavní značky v nabídce firmy patří vedle jmenovaných Steels, Dunhill či Vogue, dále tabák na balení vlastních cigaret Javaanse Jongens.
Jedničce domácího tabákového trhu, kutnohorskému výrobci cigaret Philip Morris, loni meziročně vzrostl čistý zisk o 7,7 procenta na 2,8 miliardy Kč. Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o 5,4 procenta na 11,5 miliardy korun.
České pobočce tabákového koncernu Japan Tobacco International loni meziročně vzrostl zisk o pět procent na 38,1 milionu korun. Tržby vzrostly o 600 milionů na 11,8 miliardy korun. Konkurenční Imperial Tobacco v ČR klesl ke konci loňského září meziročně zisk o 44,8 procenta na 285,3 milionu korun. Tržby se snížily o zhruba 550 milionů na 11,57 miliardy.
Autor: ČTK
22.10.2017 - 15:22:49
Společnost Labartt Hospitality ve spolupráci s ...
Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...
Čeští gurmeti chodí nejraději debužírovat do čísla 40 v pražské ...
Výpověď pracovního poměru je jednostranný právní úkon, který je možné ...