GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 28.02.2024, svátek má Lumír
GastroTrend

banner

 

NÁPOVĚDA » REKLAMA

NÁPOVĚDA

 

NÁPOVĚDA PRO PROVOZOVATELE GASTRONOMICKÝCH PODNIKŮ

 • REGISTRACE / ÚPRAVY PODNIKU
  1. zkontrolujte zda je Váš podnik v databázi
  2. podnik je v databázi, chci upravit údaje
  3. podnik není v databázi, chci se registrovat
  4. zadání údajů do karty podniku
 • CO JE KAM NA OBĚD
 • CO JE KAM ZA ZÁBAVOU?
 • MÁM VÍCE PODNIKŮ JAK POSTUPOVAT?
 • PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE
 • NÁSLEDNÉ ÚPRAVY / ODSTRANĚNÍ ÚDAJŮ U PODNIKU
 • TVORBA MENU, JÍDELNÍCH A NÁPOJOVÝCH LÍSTKŮ

 

NÁPOVĚDA PRO HOSTY/UŽIVATELE PORTÁLU

 • PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE
 • VYHLEDÁVÁNÍ PODNIKŮ
 • SEKCE KAM NA OBĚD?
 • SEKCE KAM ZA ZÁBAVOU?

 NÁPOVĚDA PRO PROVOZOVATELE GASTRONOMICKÝCH PODNIKŮ

 

REGISTRACE / ÚPRAVY PODNIKU

 

1. Zkontrolujte zda je Váš podnik v databázi

Před registrací podniku se nejdříve přesvědčte, zda je již Váš podnik v databázi portálu GastroPruvodce. Přejděte do vyhledávání podniků a zadejte název podniku (stačí první písmena) a název obce.

 

2. Podnik je v databázi, chci upravit údaje

Pokud jste našli podnik v databázi GastroPruvodce (jak podnik vyhledat viz bod 1), klikněte myší na jeho název a otevřete detail provozovny. Pod tímto detailem najdete tlačítko „první editace“. Zmáčkněte toto tlačítko, budete přeneseni na další stranu kde je třeba zadat Váš e-mail a heslo. Editovaný podnik tak bude přiřazen pod Váš e-mail a nadále jej bude možné upravovat jen pod tímto e-mailem a heslem.
Po vyplnění údajů stiskněte tlačítko odeslat. Na Vámi zadaný e-mail přijde aktivační odkaz, pro ověření, že editaci provádí opravdu osoba, které patří daná e-mailová adresa. Je nutné kliknout na tento odkaz! Teprve poté je možné měnit údaje u Vašeho podniku. Kliknutím na aktivační e-mail se otevře nové okno s GastroPrůvodcem, ve kterém již budete přihlášení a můžete libovolně upravovat údaje u Vaší provozovny. Další postup viz „zadání údajů do karty podniku“


3.podnik není v databázi, chci se registrovat
Jestli jste nenašli Váš podnik v databázi, klikněte vlevo nahoře na odkaz „registrovat podnik“ (v části přihlášení). Další postup viz „zadání údajů do karty podniku“


4.zadání údajů do karty podniku
ze všeho nejdříve si vyberte některou z variant. Můžete zvolit bezplatnou variantu, nebo některou ze tří placených variant, dle toho co vše chcete sdělit Vašim dalším možným hostům a uživatelům portálu. Tabulku s možnostmi a cenami variant naleznete zde.
Při registraci podniku si vyberte pod tabulkou s přehledem variant Vám vyhovující variantu a zmáčkněte odkaz „registrovat“. Při úpravě již existujícího podniku (poté co jste již provedli kroky dle bodu 2) zmáčkněte „upravit“ v levém menu v sekci „Vaše podniky“
Otevře se formulář „editace záznamu podniku“, kde lze mimo jiné zadávat/měnit tyto údaje:
a) varianta záznamu – zde lze změnit variantu zobrazování podniku na portálu GastroPrůvodce. Například bezplatnou variantu „FREE“ můžete změnit na některou z placených variant a umožnit tak zadat více údajů o Vašem podniku
b) E-mail – při registraci podniku zde vyplňte e-mailovou adresu, pod kterou se budete přihlašovat k dalším úpravám podniků v budoucnu. Pokud podnik editujete je Vaše e-mailová adresa již předvyplněna
c) Přihlašovací heslo – při registraci podniku zde zadejte přihlašovací heslo, při úpravě podniku nevyplňujte. Pokud však chcete heslo změnit vyplňte nové, po potvrzení se již bude možné přihlásit jen pod novým heslem
d) přezdívka - zobrazované anonymní jméno pro komunikaci na portále, např. při komentování služeb jednotlivých podniků. Slouží k zachování anonymity.
e) popis v angličtině – portál GastroPrůvodce je prezentován v angličtině i na zahraničních portálech, pokud Váš podnik navštěvují turisté, můžete zde vyplnit popis Vašeho podniku v angličtině.
f) foto – zde lze nahrát tzv. hlavní foto nebo logo Vaší provozovny. Foto se bude objevovat u Vašich údajů jak v detailu karty podniku tak v seznamu vyhledávání podniku. Foto lze nahrát ve formátech jpg a gif, maximální velikost by neměla překročit 50kb, při vyšší velikosti nelze zaručit správné zobrazování. Rozměry fota můžou být libovolné (při dodržení velikosti), portál si již rozměry upraví dle potřeby.
g) zařazení do kategorie kam na oběd: zatrhněte jen pokud nabízíte denní menu a zároveň je hodláte zobrazovat uživatelům portálu (menu je možno vytvořit pomocí portálu). Váš podnik bude automaticky zařazen i do kategorie „kam na oběd".
h) Zařazení do kategorie kam za zábavou: zatrhněte jen pokud se ve Vašem podniku odehrávají nějaké akce (např., tanec, živá hudba, dny řecké kuchyně, turnaj...) a zároveň o nich chcete informovat uživatele portálu. Váš podnik bude automaticky zařazen i do kategorie „kam za zábavou".
ch) Odkaz na mapu: Pokud znáte znění odkazu na Váš podnik u některé služby (např. mapy.cz nebo mapy.google.cz), zadejte tento odkaz do políčka. Tento odkaz se začne automaticky zobrazovat.
i) Vytvořit odkaz na mapu: Odkaz na mapu vytvoříte jednoduše - klikněte na „vytvořit odkaz na mapu" a do nově otevřené stránky (okna) zadejte do vyhledávacího pole ulici, číslo popisné a obec kde se provozovna nachází. Po vyhledání adresy vpravo nahoře klikněte na „další funkce" a poté na „přidej vlastní ikonu". Klikněte na místo na mapě kde se Váš podnik nachází a zmáčkněte „pokračuj". Zadejte titulek (např. název podniku) a popis a stiskněte „pokračuj". Poté označte myší celý řádek „URL na mapu" (pozor jen tento řádek!) a dejte kopírovat (buď pomocí stisknutí kláves CTRL + C, nebo pravým tlačítkem myši). Vraťte se na původní stránku (okno) s registračním formulářem provozovny a vložte zkopírovaný odkaz na mapu (buď pomocí stisknutí kláves CTRL + V, nebo pravým tlačítkem myši). V případě komplikací nás neváhejte kontaktovat.
j) Kód nápojového lístku: Jestli již máte vytvořený nápojový lístek na některém z našich portálů (www.gastrotrend.cz nebo www.gastropruvodce.cz) vložte jeho kód. Jinak pokračujte na odkaz „vytvořit nápojový lístek."
k) Nahrajte Váš nápojový lístek: Pokud používáte Vámi zpracované nápojové lístky, můžete ho nahrát zde. Používejte standardní formáty, nejlépe pdf nebo doc, tak aby jej dokázali zobrazit všichni uživatelé portálu.
l) Kód menu: Tento odkaz je určen především pro nabídku denního menu! Jestli již máte vytvořeno menu na některém z našich portálů (www.gastrotrend.cz nebo www.gastropruvodce.cz) vložte jeho kód. Jinak pokračujte na odkaz „vytvořit menu."
m) Nahrajte Vaše menu: Tento odkaz je určen především pro nabídku denního menu! Pokud používáte Vámi zpracované menu, můžete je nahrát zde. Používejte standardní formáty, nejlépe pdf nebo doc, tak aby jej dokázali zobrazit všichni uživatelé portálu.
n) Kód jídelního  lístku: Jestli již máte vytvořený jídelní lístek na některém z našich portálů (www.gastrotrend.cz nebo www.gastropruvodce.cz) vložte jeho kód. Jinak pokračujte na odkaz „vytvořit jídelní lístek."
o) Nahrajte Váš jídelní lístek. Pokud používáte Vámi zpracované jídelní lístky, můžete je nahrát zde. Používejte standardní formáty, nejlépe pdf nebo doc, tak aby jej dokázali zobrazit všichni uživatelé portálu.
p) průměrná cena hlavního jídla – vyplňte některou z variant. Pokud ve Vašem podniku nepodáváte žádné jídlo zvolte možnost „podnik bez nabídky jídel“
q) aktuální akce – jestli je Váš podnik zařazen i do sekce „kam za zábavou“ (viz bod „h“), můžete zde vyplnit Vámi pořádané akce. Po vypršení termínu se daná akce automaticky smaže. Nezapomeňte proto udržovat Vaše akce neustále aktuální.
r) fotogalerie – zadejte fotografie Vašeho podniku. Velikost fotografií by neměla překročit 200kb, při vyšší velikosti nelze zaručit správné zobrazování fotografií.CO JE KAM NA OBĚD?
- Váš podnik můžou uživatelé portálu vyhledávat nejen podle názvu či lokality, ale i podle denního menu. Podnik se v této sekci začne zobrazovat automaticky poté, co je přidáno k Vašemu podniku denní menu a to buď nahráním již existujícího menu, nebo vytvoření menu dle našeho speciálního programu (viz body „l“ a „m“). Menu udržujte prosím aktuální, jen tak budou mít  uživatelé portálu zájem si na denní menu k Vám. V případě nedodržování obměny menu za aktuální, bude podnik z této sekce vyřazen.

CO JE KAM ZA ZÁBAVOU?

Váš podnik můžou uživatelé portálu vyhledávat nejen podle názvu či lokality, ale i podle právě pořádané akce ve Vašem podniku. Podnik se v této sekci začne objevovat automaticky po přidání akcí v editaci či registraci údajů. Po vypršení termínu se daná akce sama odstraní z této sekce.

MÁM VÍCE PODNIKŮ JAK POSTUPOVAT?

po editaci či registraci prvního podniku se Vám automaticky vytvoří na portále GastroPrůvodce „účet“ s Vašimi přihlašovacími údaji (e-mail a přihlašovací heslo). Jestli je Váš další podnik uveden v databázi postupujte naprosto stejně jako v bodu 2. akorát vyplňte stejné přihlašovací údaje jako u předchozího podniku. Nový podnik se tak sám přiřadí pod Váš účet a vždy po přihlášení se objeví spolu s dalšími podniky v levém menu v sekci „Vaše podniky“.
Pokud Váš další podnik není uveden v databázi portálu GastroPrůvodce postupujte dle bodu 3., vyplňte však stejné přihlašovací údaje jako u předchozího podniku. Nový podnik se tak sám přiřadí pod Váš účet a vždy po přihlášení se objeví spolu s dalšími podniky v levém menu v sekci „Vaše podniky“.

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

přihlášení uživatele provedete v levém menu portálu v sekci „přihlášení“. Pokud již máte vytvořen účet na portále GastroPrůvodce.cz vyberte možnost zda se přihlašujete jako podnik či jako host a vyplňte přihlašovací údaje (e-mail, heslo).
pokud se chcete přihlásit poprvé (registrovat) vyberte si v levém menu v sekci „přihlášení“ zda se chcete registrovat jako host (tj. uživatel, který neprovozuje gastronomický podnik – přihlašuje se za účelem hodnocení a komentování podniků) nebo jako podnik.
Jestli se chcete registrovat jako podnik pokračujte na REGISTRACE / ÚPRAVY PODNIKU
Při registraci hosta vyplňte v následujícím formuláři požadované údaje a stiskněte odeslat.


NÁSLEDNÉ ÚPRAVY / ODSTRANĚNÍ ÚDAJŮ U PODNIKU
v případě dalších údajů Vašeho podniku se přihlaste pod svými přihlašovacími údaji (zadávali jste při první registraci) v levém menu portálu v sekci „přihlášení“. Nezapomeňte zvolit možnost přihlášení jako podnik, ne jako host.
Po přihlášení se v levém menu objeví sekce „Vaše podniky“ s vypsáním všech Vašich podniků. Vyberte si podnik, který chcete editovat a zvolte „upravit“. V případě odstranění podniku z databáze zvolte možnost „smazat“. Pro smazání podniku je potřeba ještě jednoho potvrzení. Pokud se Vám přesto podaří vymazat podnik omylem, informujte nás, údaje podniku archivujeme po odstranění následujících 30 dní.


TVORBA MENU, JÍDELNÍCH A NÁPOJOVÝCH LÍSTKŮ

portál GastroPrůvodce Vám umožňuje pomoci formuláře vytvořit denní či týdenní menu, nápojový a jídelní lístek. Hotové lístky lze ukládat ve Vašem PC nebo tisknout. Lístky jsou uloženy zároveň na portále pro jejich další editaci, aby jste nemuseli pokaždé vše vypisovat znovu. Lístky je možné vytvořit s několika podklady a v různých velikostech, můžete vkládat loga či obrázky. Použít je tak můžete jak ve Vašem podniku tak při rozesílání Vašim hostům, ale také pro zobrazení na portále GastroPrůvodce.
NÁPOVĚDA PRO HOSTY/UŽIVATELE PORTÁLU

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

přihlášení hosta umožňuje komentovat a přidávat názory k jednotlivým podnikům. Komentáře se zobrazují pod zvolenou přezdívkou a zůstávají tak anonymní.
přihlášení uživatele provedete v levém menu portálu v sekci „přihlášení“. Pokud již máte vytvořen účet na portále GastroPrůvodce.cz vyberte možnost přihlášení jako host a vyplňte přihlašovací údaje (e-mail, heslo).
pokud se chcete přihlásit poprvé (registrovat) vyberte si v levém menu v sekci „přihlášení“ zda se chcete registrovat jako host (tj. uživatel, který neprovozuje gastronomický podnik – přihlašuje se za účelem hodnocení a komentování podniků) nebo jako podnik.
Při registraci hosta vyplňte v následujícím formuláři požadované údaje a stiskněte odeslat.VYHLEDÁVÁNÍ PODNIKŮ

vyhledávat podniky můžete dle charakteristiky, lokality či dle denních menu (kam na oběd) nebo právě pořádaných akcí (kam za zábavou)
V základním „rychlém“ vyhledávání lze podnik najít dle lokality. Klikněte na mapu a zvolte region, nebo zadejte název podniku (stačí pár prvních písmen), případně zvolte okres, město či typ podniku. Vše lze kombinovat dohromady.
Pokud chcete podnik vyhledat specifičtěji zvolte zaškrtnutím políčka možnost „rozšířeného vyhledávání“, zobrazí se tak další možnosti, které umožní vyhledávání dle vlastností podniku (styl, kuchyně, nekuřácký podnik atp.)
u každého nalezeného podniku lze kliknutím na jeho název zobrazit detail provozovny. V detailu můžete podnik ohodnotit a v pokud jste přihlášeni, můžete zadávat i komentář


SEKCE KAM NA OBĚD?
- v případě, že chcete vědět kde ve Vašem regionu nabízejí podniky denní menu, zvolte vyhledávání dle této sekce. Omezte seznam restaurací na Váš region a vyberte si podnik dle nabídky denního menu. Aktuální denní menu si můžete rovnou zobrazit. Pokud Vás zároveň zajímají i detailní informace provozovny, stačí kliknout na název podniku.

SEKCE KAM ZA ZÁBAVOU?

v případě, že chcete vědět jaké akce se odehrávají v podnicích ve Vašem regionu, zvolte vyhledávání dle této sekce. Omezte seznam restaurací na Váš region a vyberte si podnik dle aktuální nabídky akcí. Pokud Vás zároveň zajímají i detailní informace provozovny, stačí kliknout na název podniku.

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.02.2010 - 20 otázek pro: Lubomír Bárta - ředitel Clarion Congress Hotelu Ostrava

Po vystudování hotelové školy absolvoval Lubomír Bárta roční zahraniční praxi ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

21.01.2010 - Speciální a neobvyklá piva české provenience

Přes určitý pokles v posledním roce stále platí, že Česká republika ...

12.11.2008 - Čaj

V jedné čínské legendě, Shen Nung, legendární čínský císař seděl ...

02.04.2009 - Budějovický Budvar zahájil výstavbu moderního skladu za 87 miliónů Kč

Budějovický Budvar, n.p. zahájil práce na výstavbě budovy nového skladu ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2024 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.