GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 22.06.2017, svátek má Pavla
GastroTrend

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

[Celkem článků: 566]

 1 / 57 

 
PardálOVO bezové a Somersby Apple Cider získaly medaile v soutěži Pivo České republiky 2017

18.06.2017 - PardálOVO bezové a Somersby Apple Cider získaly medaile v soutěži Pivo České republiky 2017

V sobotu 3. června byly na českobudějovickém výstavišti vyhlášeny výsledky degustační soutěže „Pivo České republiky 2017“.  Do soutěže se tento rok přihlásilo 65 pivovarů se 410 vzorky piv ve 21 kategoriích.  Budějovický Budvar získal dva cenné kovy. Míchaný nápoj z piva „PardálOVO bezové“ zvítězil v kategorii „Ochucené pivo“. „Somersby Apple Cider“ pak byl porotou oceněn bronzovou medailí v kategorii „Cider“.

více zde...

 
Česká pivní pečeť 2015 zná vítěze, Pivovar Litovel získal osm ocenění

31.03.2015 - Česká pivní pečeť 2015 zná vítěze, Pivovar Litovel získal osm ocenění

Litovel, 22. února 2015 – V Táboře proběhl jubilejní pětadvacátý ročník tradiční degustační soutěže Česká pivní pečeť 2015. Soutěž, která se konala v rámci Reprezentačních slavností piva v týdnu od 16. do 21. února, přivítala desítky tuzemských i zahraničních pivovarů. Pivovar Litovel potvrdil vysokou kvalitu svých pěnivých moků a odvezl si celkem osm ocenění.

více zde...

 
Letošním mistrem v čepování piva Gambrinus je Marie Černá, výčepní z Českých Budějovic

27.03.2015 - Letošním mistrem v čepování piva Gambrinus je Marie Černá, výčepní z Českých Budějovic

Absolutním vítězem v pivní soutěži Mistr výčepní 2015 pořádanou plzeňským pivovarem Gambrinus se stala Marie Černá z restaurace Modrý dveře. Finále v pivovaru Gambrinus se zúčastnilo 22 nejlepších výčepních z regionálních kol a celkem se do letošního ročníku zapojilo 200 účastníků napříč Českou republikou. Národní klání mezi hospodskými si klade za cíl především přispět k dobré pověsti českého piva a k dalšímu zvyšování prestiže řemesla českého výčepního.

více zde...

 
Budějovický Budvar vyvezl loni nejvíce piva ve své historii

20.03.2015 - Budějovický Budvar vyvezl loni nejvíce piva ve své historii

Loňský export Budějovického Budvaru byl nejvyšší v historii pivovaru. Do 70 zemí bylo vyvezeno 813 000 hektolitrů piva, tedy o 6% více než v roce 2013. Historicky největší objemy prodeje byly dosaženy na dvou nejdůležitějších trzích v Německu a na Slovensku. Významný růst zaznamenaly některé vyspělé západní trhy. V několika zemích došlo k nárůstu na dvojnásobek až čtyřnásobek. V Rusku dosáhl Budějovický Budvar nejvyššího objemu od roku 2009, ale v závěru roku se export do této země prakticky zastavil. Na Ukrajině pak došlo k meziročnímu propadu o 60%.

více zde...

 
BIRELL ZÍSKAL PIVNÍHO OSKARA!!!

20.03.2015 - BIRELL ZÍSKAL PIVNÍHO OSKARA!!!

Zlato a stříbro v kategorii nealkoholických piv získalo na prestižní mezinárodní soutěži The International Brewing Awards ve Velké Británii nealko pivo Birell. První místo obsadila polotmavá varianta Birellu, druhou příčku pak Birell Světlý. Britská pivní soutěž je nejstarší a patří mezi nejprestižnější na světě, je považována za pivní „Oskary“. Ceny uděluje od roku 1886. Letos hodnotila odborná porota celkem 841 piv z 50 zemí celého světa.

více zde...

 
Sympatická výčepní porazila v Českých Budějovicích všechny soupeře. Stala se regionální vítězkou Gam

20.03.2015 - Sympatická výčepní porazila v Českých Budějovicích všechny soupeře. Stala se regionální vítězkou Gam

V regionálním kole soutěže Gambrinus Mistr Výčepní v Českých Budějovicích zaujala v úterý 17. února odbornou porotu svým umem a přístupem nejvíce Marie Černá z českobudějovické restaurace Modrý dveře. A přestože nestojí za pípou ani rok, stala se vůbec první letošní vítězkou některého z regionálních kol. Druhé místo obsadil Antonín Flíček z restaurace U Flíčků a na bronzovém stupínku skončil Josef Spousta z Hotelu Chata ve Volarech. Odměnou pro první tři je pozvánka do republikového finále, sud piva Gambrinus, ale zejména vynikající pověst, kterou získali pro své „domovské“ restaurace.

více zde...

 
Pardubice znají Mistra výčepního 2015. Uspěl by hospodský z vašeho podniku?

20.03.2015 - Pardubice znají Mistra výčepního 2015. Uspěl by hospodský z vašeho podniku?

V silné konkurenci desítek hostinských regionálního kola soutěže Gambrinus Mistr Výčepní v Pardubicích zaujali ve čtvrtek 12. února porotu svým umem a přístupem nejvíce vítězný Jan Dvořák z přeloučské restaurace U Kynterů, na druhém místě Vendula Dvořáková z chrudimského podniku Originál 1869 Kateřina a konečně Radek Halíř, který se stará o hosty v Pivnici U bejka v Hradci Králové. Odměnou je pro ně nejen pozvánka do republikového finále a sud piva Gambrinus, ale zejména vynikající pověst, kterou získali pro své „domovské“ restaurace.

více zde...

 
Morava zná Mistra Výčepního 2015. Finalisté se zrodili v Brně

20.03.2015 - Morava zná Mistra Výčepního 2015. Finalisté se zrodili v Brně

V silné konkurenci desítek hostinských regionálního kola soutěže Gambrinus Mistr Výčepní v Brně zaujali v pondělí 16. února porotu svým umem a přístupem nejvíce vítězný Tomáš Osička z brněnského Sportbaru 77, na druhém místě Eduard Beneš z Restaurace Originál Ingot ve Žďáru nad Sázavou a třetí Lucie Makowská z prostějovské restaurace U Chmelů. Odměnou je pro ně nejen pozvánka do republikového finále a sud piva Gambrinus, ale zejména vynikající pověst, kterou získali pro své „domovské“ restaurace.

více zde...

 
Plzeň zná Mistra výčepního 2015. Uspěl by hospodský z vašeho podniku?

20.03.2015 - Plzeň zná Mistra výčepního 2015. Uspěl by hospodský z vašeho podniku?

V silné konkurenci desítek hostinských regionálního kola soutěže Gambrinus Mistr výčepní v Plzni zaujala v pondělí 9. února 2015 porotu svým umem a přístupem nejvíce trojice Jakub Bruj z restaurace Sedmý Nebe Morávka, Viktor Palangari z restaurace U Rajchů a Martin Anderle z Excelent Urban Pub Comix. Vítězem kola se stal Jakub Bruj. Odměnou je pro ně nejen pozvánka do republikového finále a sud piva Gambrinus, ale zejména vynikající pověst, kterou získali pro své „domovské“ restaurace.

více zde...

 
Gambrinus vítězí v soutěži Zlatý pohár Pivex 2015

19.03.2015 - Gambrinus vítězí v soutěži Zlatý pohár Pivex 2015

V letošním 23. ročníku prestižní degustační soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex – Pivo 2015 se stal absolutním vítězem Gambrinus 10°. Také v soutěži sudových piv Zlatý soudek se v kategorii světlých výčepních piv na prvním místě umístil desetistupňový Gambrinusnepasterizovaný.

více zde...

 
[Celkem článků: 566]

 1 / 57 

 
PIVO
REKLAMA

Nejčtenější články

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

04.06.2010 - Jak začít se sushi

Přinášíme osm rad pro všechny kdo se chtějí naučit dělat ...

21.06.2010 - Brambory známé i neznámé

Mezi oblíbené přílohy nejenom v našem kraji určitě patří brambory. ...

21.01.2010 - Speciální a neobvyklá piva české provenience

Přes určitý pokles v posledním roce stále platí, že Česká republika ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2017 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.