GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 18.07.2024, svátek má Drahomíra
GastroTrend

banner

 

PODROBNÉ INFORMACE O ZÁJEZDU THAJSKO » REKLAMA

Podrobné informace o zájezdu (výhře) s portálem GastroPruvodce.cz a časopisem GastroTrend

 

Termín zájezdu: druhá polovina května 2010 - upřesněno bude v průběhu soutěže na základě termínů dle letenek.Výhra zahrnuje:

 


- dopravu do thajského Bangkoku a následně na ostrov Koh Samui a zpět

- transfer z letiště do hotelu

- ubytování v rezidenci Royal Cottage na ostrově Koh Samui (8-10 nocí - bude upřesněno)

- snídaně a odpolední ovoce

- jednodenní okruh s českým delegátem po ostrově Koh Samui

 

Výhra neobsahuje:

 

- letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky

- víza

- dopravu z a na letiště do Vídně


 Bližší informace o rezidenci a ostrově Koh Samui

 

Royal Cottage Koh Samui

Royal Cottage Koh Samui

Royal Cottage Koh Samui

Royal Cottage Koh Samui

Royal Cottage Koh Samui

Royal Cottage Koh Samui

 

 

 

Thajsko

 Thajsko
 Thajsko
 Thajsko

Thajsko

 

 

 

Residence Royal Cottage

 

V naší rezidenci máme k dispozici celkem 14 krásných apartmánů. Již z toho je patrné, že se nejedná o továrnu na turisty, ale o dobře promyšlenou vilu, která hostům nabídne uzavřenou klidnou oázu. Rezidence nabízí klientům absolutní odpočinek s prvotřídním servisem, nerušený dějem zvenčí. Ideální dovolená! Přijeďte se podívat do ráje.

 

Rezidence je úplně nová, dostavěná v prosinci 2005 ve viktoriánském stylu. Všechny apartmány jsou luxusně zařízeny v thajském stylu, plně klimatizovány s vlastním nadstandartním příslušenstvím. Naprosto samozřejmé je zařízení jako minibar, satelitní TV, nápojové sklo a odpočinková část.

 

 

Okolí

 

Krásné písčité pláže jsou vzdáleny cca. 5 minut chůze klidnou lokalitou. Na domorodé trhy se také dostanete za několik minut, stejně jako do rušnějších ulic.

 

Kolem rezidence je neproniknutelný tropický prales. Je to nefalšovaná pohádka! Tento prales v rezidenci vytváří klidnou tropickou atmosféru.

 

Rezidenci jsme stavěli na strategickém místě, které vyhovuje absolutně každému. Ačkoliv Tsunami se ostrovu vyhnula, rezidence je v případě jakékoliv nepředvídatelné přírodní události velmi dobře chráněna. Také dostupnost všech důležitých bodů je z naší rezidence ideální (letiště, lékař, obchody, výletní cíle…).

 

Od restaurací, barů a obchodů je residence vzdálena asi 5 minut klidnou chůzí po nerušné cestě, z jedné strany lemované kokosovým hájem. Moře a krásné písčité pláže, nepřeplněné turisty, je rovněž nedaleko, několik minut.

 

 

Apartmány

 

Všechny apartmány jsou nové, plně klimatizované. V apartmánech jsou krásná velká okna, která ústí do tropické džungle. K vybavení apartmánů patří lednice s minibarem, satelitní TV, luxusní nábytek v thajském stylu, nápojové sklo, ručníky…

 

Úklid je každodenní. Poplatek pro úklidový personál není povinný, je však velmi milý a personál to dává najevo. Vždy stačí drobné mince. Přistýlka je za poplatek možná.

 

Cena obsahuje transfer z letiště, kde na Vás bude čekat taxi. Součástí ceny jsou i snídaně (káva, čaj, omelety, míchaná vejce, ovoce, pečivo, džem, máslo a vždy něco thajského k tomu). Vynasnažíme se plnit i Vaše speciální požadavky. Více na www.hotel-thajsko.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostrov Koh Samui

Ostrov je díky omezené hotelové kapacitě jednou z posledních oáz nedotčené tropické přírody v jihovýchodní Asii. Vnitrozemí je pokryto zalesněnými vrcholky hor, pobřeží je lemováno jedinečnými plážemi s nádhernou tropickou přírodou palmových hájů. Mezi hlavní atrakce ostrova lze také zařadit opičí háj, vodopád Hin Lad, sladkovodní jezero a mořský národní park Angthong, který je tvořen 40 ostrůvky pokrytými romantickým deštným pralesem. Nejoblíbenějším střediskem na ostrově je Chaweng Beach, ideální místo na koupání a zábavu. Průzračná voda, dlouhá pláž s jemným pískem, a možnost zábavy v zahradních restauracích a barech slibují nezapomenutelné zážitky. Dovolená na Ko Samui je vhodná zejména pro zájemce o klidnou dovolenou v nerušeném prostředí tropického ostrova pod kokosovými palmami.

 

Ko Samui (nebo také Koh Samui) je třetí největší ostrov v Thajsku. Leží v Thajském zálivu několik desítek kilometrů od východního pobřeží začátku Malajského poloostrova (je vzdálen přibližně 500 kilometrů jižně od Bangkoku). Centrální část ostrova je téměř neobyvatelná horská džungle (nejvyšší vrchol Khao Pom má 635 metrů). Největším blízkým pevninským městem je Surat Thani. Rozkládá se na ploše 228 kilometrů čtverečních a je osídlen necelými 50 tisíci obyvateli. Ostrov byl dříve hlavně závislý na rybářství a zemědělství (pěstování kokosů - měsíčně se jich prý vyveze až dva miliony), ale od 80. let minulého století se hlavně živí turistikou (i když díky rozvoji dobrého spojení s pevninou se zde zabydluje i počítačový průmysl). S Thajskem a světem ho spojuje letiště Samui a několik trajektů. Počasí na Koh Samui je podobné jako v celém regionu, průměrná teplota vzduchu je kolem 30 stupňů, teplota vody kolem 27 stupňů. Od září do listopadu je dešťové období, ale i v něm zde často bývá hezké počasí se sluncem a deštík může být osvěžující.

 

Krajina Ko Samui je velmi hezká, pobřeží láká více než 25 kilometry nádherných písečných pláží, které se střídají se zajímavými skalními útvary a malými vesničkami. Nejznámější pláže jsou Chaweng a Lamai a leží na východním pobřeží, potěší každého krásnou čistou vodou a kokosovými háji na břehu. Při hlavních plážích se nachází i hotely s restauracemi a obchůdky, ale rozhodně to není tak šumné místo jako Phuket a nebo Pattaya. Doprava na Ko Samui je zajištěna cestou, která vede po pobřeží kolem celého ostrova a proto není problém navštívit libovolný koutek (například taxíky, které po ní krouží neustále). Za návštěvu stojí i džungle a vodopády ve vnitrozemí ostrova a zvláště klidné zemědělské vesničky, ve kterých speciálně vycvičené opičky pomáhají při práci s kokosovými palmami. Z okolních ostrůvků stojí za to navštívit Koh Pha Ngan, který je výrazně divočejší, ale je známý svou každoměsíční velkou diskotékou “Full Moon Party”, která se odehrává jak sám název napovídá za svitu měsíce (který je zde tak nádherný, že inspiroval k vzniku této novodobé tradice). Dalším ostrovem v okolí je Koh Tao, na kterém je možno si pronajmout bungalovy a je oblíben mezi začínajícími potápěči.

 

 

 

 

Thajsko

 

Thajsko

 

Thajsko
Thajsko

Thajsko

Thajsko
Thajsko

Thajsko


REKLAMA

banner

Nejčtenější články

06.10.2009 - 20 tázek pro: Vladana Horáková, generální ředitelka, Aquapalace Hotel Prague

1. Který/á hoteliér/ka je vám vzorem? Vzory nemám, spíš odstrašující ...

21.01.2010 - Speciální a neobvyklá piva české provenience

Přes určitý pokles v posledním roce stále platí, že Česká republika ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

18.06.2010 - Španělský hotelový řetězec zbrojí v Česku na další expanzi

NH Hotels otevřel dva hotely v Praze a Olomouci, další ...

22.01.2009 - Hotels.com: Pokles cen v hotelech o 3 procenta

Po celém světě během tohoto léta klesly průměrné ceny za ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2024 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.