GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 19.09.2021, svátek má Zita
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » POTRAVINY/KUCHYNĚ

Brány luxusu a exotice otevřené

 

Rambutan FruitČeský trh se stále více otevírá exotickým a luxusním potravinám. V pozadí je vyšší koupěschopnost obyvatel a častější cesty spotřebitelů i do exotických destinací. Ti po návratu hledají na pultech obchodů produkty nebo originální ingredience nezbytné pro přípravu pokrmů, které jim na dovolené učarovaly.

 

Na tento trend reagují dovozci, kteří obohacují své nabídky o stále speciálnější a luxusnější produkty, často i s poměrně vysokou cenou. Stejně reagují i obchodní řetězce, které neváhají pro tyto speciality najít prostor ve svých regálech. Nicméně situace se přece jenom začíná měnit. "Některé obchodní řetězce v uplynulém roce nabídku exotických a luxusních potravin rozšířily velmi extrémně, bez ohledu na velmi vysoké ceny a tím i rizika neprodejnosti těchto produktů. V současné době nastává jisté vystřízlivění a redukce takto širokých nabídek," shrnuje současnou situaci Michal Feitl, výkonný ředitel společnosti F. W. Tandoori.

 

Ochota připlatit za kvalitu roste

 

V posledních několika letech u nás zaznamenává velký nárůst popularity například mexická kuchyně, hlavně její odnož tex -mex (propojení mexické a texaské kuchyně). Zejména pšeničné tortilly, upravené na mnoho způsobů, si nacházejí stále častěji cestu do českých domácností. "Vzhledem k tomu, že se jedná o moderní, trendy jídlo, které je velmi nenáročné na přípravu, dá se očekávat, že jeho obliba bude dále růst," odhaduje Lucie Hrdličková, product manager, Emco.

 

tex mex tortillaRovněž mezi plantážními kávami a sypanými čaji je patrný zájem o luxus a exotiku. "Nejvíce se daří kávám z Kolumbie a Brazílie, registrujeme také zvýšený zájem o aromatizované kávy jako celek. Nově letos zařazujeme do sortimentu segment biokáv. Právě kávy ekologického původu by mohly být štikou blízké budoucnosti," říká Petr Zelík, jednatel, Oxalis. Stejně tak potvrzuje výrazný nárůst popularity bylinných čajů, zvláště funkčních směsí (doplněk léčby zdravotních neduhů). Na chvostu podle něho zůstávají paradoxně klasické černé čaje. "I u této skupiny však zaznamenáváme růst. Do obliby se dostávají čaje z teritorií, která dříve stála trošku na okraji, jako například indický Assam," dodává. Zákazníci vyhledávají stále více wellness čaje, roste poptávka po bioproduktech, přírodním aroma, netradičních chuťových směrech (mirabelka, nektarinka...), čajových i kávových raritách.

 

Stranou tohoto trendu není ani kategorie zmrzliny. "Nyní je už dostatek spotřebitelů, kteří si připlatí za mimořádnou kvalitu a dopřejí si luxusní chuťový zážitek v podstatě celoročně. Přestože jsou Češi hodně konzervativní a obecně vyhledávají hlavně trio vanilka-jahoda-čokoláda, u zmrzlin Häagen-Dazs je poptávka po jednotlivých chutích velmi vyrovnaná," potvrzuje Pavel Šrámek, generální ředitel General Mills Eastern Europe.

 

Obecně řečeno, český spotřebitel očekává trvalý přísun nabídky nových produktů, které rozšiřují jeho kulinářský horizont. V tomto ohledu je zaznamenáníhodný růst zájmu také o různé, donedávna neznámé druhy koření. Przemysław Pająk, PR manažer, Prymat (Pěkný-Unimex), shrnuje: "Segmentem, který bude v nadcházejících měsících určovat vývoj na trhu s kořením, jsou speciální směsi koření pro jednotlivé pokrmy. Dynamický rozvoj zaznamenává především skupina grilovacích koření."

 

Klasickou podporu musí jistit odbornost a originalita

 

ilustrační fotoPro blížící se předvánoční a vánoční období lze očekávat, že úspěch u nakupujících budou sklízet ty luxusní a exotické výrobky, jejichž dodavatelé zvolí nejenom osvědčené způsoby podpory prodeje (speciální vánoční letáky obchodních řetězců a speciální vánoční balení s jistou přidanou hodnotou pro zákazníka), ale i něco navíc. Kristina Kopáčková ze společnosti Hana Trading v tomto směru zdůrazňuje nezbytnou odbornost a originalitu.

 

Pro prezentaci zmiňovaných výrobků mexické kuchyně ve svátečním období je nejvhodnější druhotné vystavení v místě prodeje, zejména vystavení ve frekventovaných zónách, jako jsou čerstvé potraviny (maso, zelenina) nebo nápoje, kde lidé často hledají inspiraci pro pohoštění. "Výrobky Santa Maria Tex Mex vystavujeme ve speciálních stojanech nebo na paletových umístěních," konkretizuje Lucie Hrdličková. Pavel Šrámek přidává zkušenost s vlastními brandovanými mrazicími skříněmi a cílenými ochutnávkami ve vybraných hypermarketech ve velkých městech a dodává: "Naše strategie se opírá o velká sídla, protože právě tam je nejvíc zákazníků, kteří jsou ochotni připlatit si za výjimečnou kvalitu."

 

Podle zkušeností společnosti Oxalis se nejvíce osvědčuje osobní kontakt se zákazníky, jejichž názory a doporučení jsou nejcennějším zdrojem informací. Pro tyto účely ve firmě figuruje obchodní zastoupení pro Čechy i Moravu, které každoročně připravuje setkání s největšími zákazníky. "V poslední době také registrujeme narůstající zájem o internet. Vnímáme jej jako silný marketingový nástroj komunikace a současně jako médium schopné oslovit řadu potenciálních zákazníků," prozrazuje Petr Zelík.

 

Neoddiskutovatelný význam zpětné vazby od spotřebitelů potvrzuje i Felipe Mellado Castro, ředitel Garpey Group: "Jakýkoliv názor ze strany zákazníků je důležitý. Vždyť jsou to přece oni, kdo nakonec náš produkt koupí."

 

Maximální přítomnost v obchodě

 

ilustrační fotoPrzemysław Pająk na jedné straně tvrdí, že je obtížné určit, který typ marketingové komunikace je účinnější něž ostatní. Efektivitu je podle jeho názoru možné zajistit pouze využitím kompletního marketingového mixu ve spojení s PR podporou jednotlivých produktů a s trade marketingem. Na druhé straně připomíná, že je nezbytné mít na mysli přetrvávající velkou citlivost českého spotřebitele na ceny. Proto jsou zvláště v předsvátečním období stále úspěšné akce spojené se snížením běžných cen. Za životně důležité v tomto směru považuje maximální povědomí o daném produktu, podpořené televizní či tiskovou reklamou, POS materiály a co možná největším prostorem v regálech obchodů.

 

Praktický příklad nabízí přístup společnosti Maresi Foodbrokers, která spoléhá kromě ochutnávek, druhotného umístění, soutěží či visaček na produktech s tipy na konzumaci také na speciální akce. V případě hořčic značky Maille vyzdvihuje Petra Geregová, brand manažerka této firmy, výjimečnou účinnost Francouzských trhů v Obchodním centru Nový Smíchov či projektů Aperitif a` la Francaise a Francouzský týden. Výrobky značky Kikkoman (na českém trhu přítomné už od dob Tuzexu) zase kromě jiného popularizují spotřebitelské soutěže nebo brožury s návodem, jak si doma připravit suši.

 

Tradice ruku v ruce s novinkami

 

ilustrační fotoFelipe Mellado Castro také upozorňuje, že nabídka luxusních a exotických potravin je u nás stále ještě "svazována" cenou. Kvůli nezájmu musela jeho společnost ukončit nebo omezit dodávky španělské speciality jamon serrano a jiných uzenin, jako je salchichon iberico či chorizo iberico, nepochodil ani s chilskými mořskými plody. Ale své úsilí nevzdává: "Nyní dodáváme do řetězců Spar a Tesco vysoce kvalitního tuňáka od společnosti Nubia. Prodáváme také produkt Ventresca, což je rovněž tuňák, ale v tomto případě jenom některé vybrané části jeho těla."

 

Przemysław Pająk obchodníkům pro předvánoční období radí věnovat více pozornosti nabídce jednotlivých i univerzálních druhů koření, které nakupující vyhledávají a kupují kvůli plánovanému vaření tradičních pokrmů, a to i v místech prodeje masa či zeleniny. Pozitivní reporty o prodejích podle jeho vyjádření určitě přinese dostatečná a přitažlivá nabídka černého pepře, červené papriky a pimenta, dále směsi koření na guláš, mixů na svařené víno, pečené kuře, ryby a skořice.

 

Z konkrétní nabídky v českých obchodech také vyčnívá trend zájmu o thajské produkty prémiové řady Exotic Food. "Především se jedná o bestseller naší nabídky Exotic Food - sladkou chilli omáčku na kuře, kterou dodáváme na český trh již ve čtyřech velikostech," říká Michal Feitl a dodává, že silný nárůst prodeje zaznamenala také Exotic Food chilli omáčka na mořské plody. "Podporu dalšího nárůstu zájmu o tuto řadu zajišťujeme průběžným rozšiřováním nabídky, právě jsme uvedli na trh tři druhy Wok omáček, v brzké době nabídneme našim zákazníkům skutečné speciality jako Wok olej, Chilli olej, Sezamový olej a Mangovou omáčku, na přelomu roku dva druhy hotových thajských jídel, vše pod značkou Exotic Food," vyjmenovává.

 

ilustrační foto

Nejpopulárnější výrobky z nabídky značky Santa Maria Tex Mex, kterou distribuuje společnost Emco, jsou pšeničné tortilly ve třech velikostech. Novinkou letošního roku je pšeničná tortilla s chutí bylinek a česneku. "V období Vánoc a Silvestra jsou také vždy velmi populární tortilla chipsy a dipy, které lze použít jako jednoduché občerstvení na párty," upozorňuje Lucie Hrdličková.

 

Společnost General Mills Eastern Europe letos kromě jiného sází na novinku, čokoládovou zmrzlinu Häagen-Dazs Choc Choc Chip. Hana Trading zase spoléhá na suroviny na suši a keramiku s porcelánem, na kterém se tato japonská pochoutka servíruje.

 

Na hořčice Maille podle Petry Geregové upozorňuje luxusní design, jejž znásobuje a vyjadřuje černá barva etikety. Navíc prozrazuje, že v příštím roce dojde ke změně těchto etiket, především u příchutě Medová, Provensálská a Zelený pepř. V roce 2009 se firma Maresi Foodbrokers také chystá rozšířit portfolio značky Kikkoman o novou sladkou sójovou omáčku (s 40% obsahem cukru). Pro letošní sváteční sezonu spoléhá kromě jiného i na vánoční balení belgických pralinek Guylian, ale i polskou obilnou kávu Inka, italské olivové a jiné oleje Carapelli a francouzské hořčice Amora.

 

Náskok už není tak výrazný

 

ilustrační fotoDosud platí, že staré státy Evropské unie, USA či Kanada mají v rámci luxusních a exotických potravin stále velký náskok, především v šíři nabídky. Nicméně tento náskok není již tak výrazný jako, řekněme, před dvěma roky. A naopak, nabídka u nás je výrazně bohatší než v některých sousedních zemích, jako je Maďarsko, Slovensko nebo Polsko. Przemysław Pająk to vysvětluje větší inovativností tuzemských zákazníků a jejich ochotou zkoušet nové produkty a balení: "Čeští spotřebitelé jsou k novinkám mnohem vnímavější než například polští nebo slovenští. Projevuje se to zejména v případě směsí koření typických pro zahraniční kuchyně, především té exotické." Pro srovnání uvádí příklad: v Polsku je nejoblíbenější tzv. univerzální směs koření Kucharek (jednička na tamním trhu, k dostání i na tom českém), používaná do všech druhů polévek a omáček. I když je oblíbená i na českém trhu, prodává se jí u nás znatelně menší množství.

 

"Český trh nás již několikrát překvapil. Například tím, jak rychle se zde rozvinula čajová kultura, jak si zákazník našel sypaný čaj. Informovanost stálých návštěvníků našich prodejen o čaji a kávě je vysoká. Prodej se však dosud odehrává především v největších městech České republiky, mnohá menší zůstávají nezasažena. Právě zde potenciál růstu určitě existuje," shrnuje Petr Zelík.

 

Česká republika bez pochyby není chudá země a tím pádem je tady prostor pro rozvoj trhu s luxusními a exotickými potravinami. Problémem není ani distribuční sektor, který je poměrně dobře vyvinutý a funkční. Jediným znatelným nedostatkem, jejž někteří oslovení dodavatelé zmiňují jako "brzdu pokroku", je mentalita a myšlení, které se směrem k těmto produktům musí ze strany velkého počtu tuzemských spotřebitelů ještě změnit.

 

Luxus nachází nové trhy

 

ilustrační fotoPosledních pět let charakterizoval výjimečně výrazný růst spotřeby luxusního zboží na rozvíjejících se trzích, a to na pozadí celkově vysokého rozvoje tamních ekonomik. Některé "hnací síly" růstu spotřeby v rámci luxusu jsou zde již hluboce zakořeněny. Tim Gadoffre z týmu marketingových stratégů společnosti Marival tvrdí, že na rozvíjejících se trzích, jako jsou Asie či Rusko, je tato spotřeba součástí hledání nové a rozpoznatelné identity v době probíhající velké změny. A jako taková pravděpodobně jen tak a z ničeho nic neustoupí. Radha Chadha ve své knize "Kult luxusní značky" uvádí: "V Šanghaji jedí ženy ze střední vrstvy celý měsíc jenom nudle, aby ušetřily dostatečné množství peněz na kabelku Louis Vuitton."

 

Zároveň ale tyto trhy po dlouhé době poprvé pociťují následky globálních problémů a poklesu výkonů. Je tedy poměrně obtížné odhadovat a předpokládat určitou kontinuitu růstu spotřeby luxusního zboží. Ovšem podle Marca Cohena z Ledbury Research není rozhodujícím faktorem v poptávce po luxusu bohatství a sentimentalita megaboháčů, ale nákupní chování stále bohatší části "hlavního proudu", střední vrstvy spotřebitelů. Spotřební chování této skupiny bude podle všeho v dohledné době určovat možnosti dalšího růstu segmentu luxusního zboží. (zdroj: Consumer Currents, KPMG).

 

Pět stádií luxusu

 

Tom Savigar (z londýnské The Future Laboratory) na konferenci o trendech mezi evropskými spotřebiteli předložil typologii luxusu o pěti stádiích, podle které se většina spotřebitelů v západních společnostech nachází mezi druhým a třetím stádiem. Spousta bohatých je však na pomezí třetího a čtvrtého stádia.

 

První stádium: Hodnota a její získávání. Luxus se používá k definování sociálního statusu a vymezení se vůči masovému trhu. Tento způsob luxusu dominuje v Číně nebo Jižní Koreji.

 

Druhé stádium: Úsudek, význam. Zákazník kupuje značku, produkt nebo službu, aby dal ostatním najevo svůj vytříbený vkus. Má naprosto jasný úsudek a uvědoměle se neptá pouze "co?", ale také "proč?".

 

Třetí stádium: Pocity, povědomí. Daleko víc než o značku a hodnotu jde o jedinečnost (dobře viditelné na limitovaných edicích) nebo o emoční vlivy samotného produktu. Tomu zákazník ve druhém stádiu nerozumí a nechápe to.

 

Čtvrté stádium: Odpovědnost a vědomí. Pro spotřebitele je značka stejně důležitá jako hodnota. Produkty stojí daleko méně v centru zájmu než zážitky.

 

Páté stádium: Připravenost. Spotřebitel je dostatečně duševně připravený oddat se své "vášni" pro něco.

 

 

Zdroj: zahraniční materiály, www.ihned.cz

 

 


Související témata:

IQ tipy pro gurmetský zážitek

Stabilita narušovaná příjemnými inovacemi

Fugu: Nebezpečná delikatesa

Čerstvé exotické nápoje

Kopi Luwak – tajemství nejdražší kávy na světě

 

reklama:
 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: Petr Hříbal
15.10.2008 - 12:04:03Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 10 plus 10 je
 

what is hydroxychloroquine 02.08.2021 23:25:16
do you need a prescription for hydroxychloroquine https://plaquenilx.com/# hydroxychloroquine 200 mg high
side effects hydroxychloroquine 30.07.2021 12:32:11
hydroxychloroquine 200mg https://plaquenilx.com/# do you need a prescription for hydroxychloroquine
OqzEL 25.07.2021 08:41:38
Drugs information. Short-Term Effects. <a href="https://plaquenil4people.top">how to buy plaquenil</a> in the USA Best trends of medicine. Get information here.
AfqKT 19.07.2021 07:29:20
<a href="https://krasota4u.ru">can i order trazodone</a>
buy cialis online 11.06.2021 01:31:39
tadalafil alcohol <a href="https://elitadalafill.com/">buy cialis usa</a> tadalafil online with out prescription
is tadalafil and cialis the same thi 08.06.2021 20:08:40
cialis tadalafil <a href="https://elitadalafill.com/">tadalafil price at walmart</a> tadalafil research powder
WdvSB 17.05.2021 09:39:42
viagra vs cialis vs levitra <a href="https://topcialistabs.com/">cialis canadian pharmacy</a> cialis goodrx
LpbUT 17.05.2021 09:19:16
cialis ingredients <a href="https://topcialistabs.com/">tadalafil research</a> cialis patent expiration
SezZG 17.05.2021 09:14:46
cialis drug class <a href="https://topcialistabs.com/">20 mg cialis</a> cialis for men
XvcNQ 17.05.2021 09:05:08
cialis canada pharmacy <a href="https://topcialistabs.com/">can i take 40mg of cialis</a> cialis what is it
RhiMN 16.05.2021 09:52:30
best over the counter viagra <a href="https://sildenafilviagratop.com">natural viagra for men</a> sildenafil no prescription
ErtLE 16.05.2021 08:58:03
liquid viagra <a href="https://sildenafilviagratop.com">sildenafil price walmart</a> goodrx viagra
XehIW 16.05.2021 08:44:43
viagra over the counter walmart <a href="https://sildenafilviagratop.com">viagra triangle chicago</a> viagra government funded
RabLF 16.05.2021 08:19:27
buy sildenafil citrate <a href="https://sildenafilviagratop.com">sildenafil moa</a> 200 milligram viagra
GalVP 16.05.2021 06:52:34
buy generic cialis <a href="https://cialisortadalafil.com/">tadalafil 20 mg</a> cialis and blood pressure
QrvIB 16.05.2021 06:32:02
cialis uses <a href="https://cialisortadalafil.com/">cialis vs viagra</a> cialis not working
TwjFN 16.05.2021 06:27:27
free sample cialis <a href="https://cialisortadalafil.com/">roman cialis</a> maximum dose of cialis
XauFH 16.05.2021 06:17:52
otc cialis <a href="https://cialisortadalafil.com/">cialis and bph</a> cialis india
CwhBF 14.05.2021 11:04:22
sildenafil 100mg price <a href="https://edviagramaster.net/">viagra cost</a> order viagra
WtyVX 14.05.2021 10:43:33
100mg viagra <a href="https://edviagramaster.net/">generic sildenafil 20 mg</a> walgreen viagra
NguJD 14.05.2021 10:39:06
viagra walgreens <a href="https://edviagramaster.net/">walgreens viagra</a> sildenafil 100 mg
VciWP 14.05.2021 10:28:29
sildenafil citrate <a href="https://edviagramaster.net/">buy viagra online without prescription</a> online viagra
FgtKJ 13.05.2021 11:53:01
resume personal statement <a href="https://writingacoverletteronline.com/">cheap resume writing services</a> certifications on resume
FixEC 13.05.2021 11:27:45
network engineer resume <a href="https://writingacoverletteronline.com/">resume help</a> hostess resume
GjfOZ 13.05.2021 11:22:06
emt resume <a href="https://writingacoverletteronline.com/">good cover letter</a> strong resume words
ZayUH 13.05.2021 11:10:01
cover letter ideas <a href="https://writingacoverletteronline.com/">resume coach reviews</a> mba resume
Kathrynninly 12.05.2021 23:13:32
cialis price walgreens <a href="http://tadalafilled.com/">cost of cialis</a> cialis and high blood pressure
Kathrynninly 12.05.2021 22:40:32
cialis trial <a href="http://tadalafilled.com/">viagra or cialis</a> is cialis a controlled substance
Kathrynninly 12.05.2021 22:32:56
buy cialis online in usa <a href="http://tadalafilled.com/">cialis doses</a> cialis free trial coupon
Kathrynninly 12.05.2021 22:16:30
sanofi cialis <a href="http://tadalafilled.com/">difference between cialis and viagra</a> cialis definition
EyfEY 12.05.2021 17:06:59
monster resume <a href="http://coverletterforresumetop.com/">federal resume</a> power words for resume
PewAC 12.05.2021 16:45:21
apa cover letter <a href="http://coverletterforresumetop.com/">best resume websites</a> fonts for resume
QriLK 12.05.2021 16:40:30
good fonts for resumes <a href="http://coverletterforresumetop.com/">cover letter for job application</a> camp counselor resume
WnzAK 12.05.2021 16:30:13
gpa on resume <a href="http://coverletterforresumetop.com/">resume review service</a> front end developer resume
MartinaAddep 08.05.2021 04:52:44
sildenafil online <a href="https://mysildenafilkr.com/">generic viagra walmart</a> viagra connect
MartinaAddep 08.05.2021 04:31:34
walgreens generic viagra <a href="https://mysildenafilkr.com/">viagra discount</a> compra viagra
MartinaAddep 08.05.2021 04:26:52
viagra generic <a href="https://mysildenafilkr.com/">female viagra walgreens</a> canadian pharmacy viagra
MartinaAddep 08.05.2021 04:16:55
viagra falls <a href="https://mysildenafilkr.com/">viagra without prescription</a> sildenafil nitrate
Francesvor 07.05.2021 15:44:59
herbal substitutes for viagra <a href="https://mrviagrashop.com">where to buy sildenafil over the counter</a> viagra alternatives over the counter
Francesvor 07.05.2021 15:21:40
sildenafil 20mg <a href="https://mrviagrashop.com">viagra canadian pharmacy ezzz</a> otc viagra
Francesvor 07.05.2021 15:16:24
goodrx sildenafil <a href="https://mrviagrashop.com">viagra boys</a> viagra online canada
Francesvor 07.05.2021 15:05:24
sildenafil pills <a href="https://mrviagrashop.com">cvs viagra</a> sildenafil buy
RebeccaniT 07.05.2021 07:02:45
est essay writing service <a href="http://writemyessayslfd.com/">essay writing help</a> national junior honor society service essay
RebeccaniT 07.05.2021 06:40:54
essay review writing service <a href="http://writemyessayslfd.com/">writing essays services</a> whats a good essay writing service
RebeccaniT 07.05.2021 06:35:54
service short essay <a href="http://writemyessayslfd.com/">paid essay writing</a> top rated essay writing service
RebeccaniT 07.05.2021 06:25:39
best essay wdriting service <a href="http://writemyessayslfd.com/">writing college application essays</a> best essay writing service on the web
StellaPef 06.05.2021 01:48:14
how to write a diagnostic essay <a href="https://topessaywriterfas.com/">write a narrative essay</a> how to write an introductory paragraph for an expository essay
StellaPef 06.05.2021 00:15:11
how to write the last sentence of an essay <a href="https://topessaywriterfas.com/">write my college essay</a> how to write the name of a book in an essay apa
StellaPef 05.05.2021 23:55:01
how to write an essay proposal <a href="https://topessaywriterfas.com/">argumentative essay help</a> what to write a descriptive essay on
StellaPef 05.05.2021 23:11:50
how to write essay in apa format <a href="https://topessaywriterfas.com/">college essay contests</a> how to write a waitlist essay
Tiffanyted 04.05.2021 08:19:37
best online pharmacy for cialis <a href="https://toptadalafiltabs.com/">cialis 20 mg price</a> cost of cialis at walmart
Tiffanyted 04.05.2021 06:43:08
do you need a prescription for cialis in canada <a href="https://toptadalafiltabs.com/">where to buy cialis online</a> cialis shelf life
Tiffanyted 04.05.2021 06:21:17
cialis price cvs <a href="https://toptadalafiltabs.com/">teva generic cialis</a> how to buy cialis online
Tiffanyted 04.05.2021 05:36:21
cialis dosages <a href="https://toptadalafiltabs.com/">canadian pharmacy cialis</a> canadian pharmacy online cialis
Janicehow 02.05.2021 13:25:48
cialis viagra <a href="https://mycialistabs.com/">how long for cialis to peak</a> can you buy cialis over the counter
Janicehow 02.05.2021 12:55:29
cialis online canada <a href="https://mycialistabs.com/">tadalafil online canada</a> cialis discount
Janicehow 30.04.2021 15:32:25
how long does cialis last? <a href="https://mycialistabs.com/">cialis and blood pressure</a> when will cialis be over the counter
Janicehow 30.04.2021 14:27:56
taking cialis <a href="https://mycialistabs.com/">is cialis better than viagra</a> how long before sex should i take cialis
ZouAE 27.04.2021 15:08:07
Drug information leaflet. Short-Term Effects. <a href="https://toplyrica.top">were to buy lyrica online without a prescription</a> in USA Everything information about medicines. Read here.
FhpRX 26.04.2021 15:39:51
Medicines information sheet. Long-Term Effects. <a href="https://lyrica24x7.top">where to buy pregabalin without dr prescription</a> in US All trends of drugs. Get now.
StellaFrift 17.04.2021 16:28:30
cialis manufacturer <a href="https://edtadalafilhot.net/">tadalafil 40 mg</a> cost of generic cialis
StellaFrift 17.04.2021 16:00:18
sildenafil vs cialis <a href="https://edtadalafilhot.net/">tadalafil reddit</a> cialis for prostate
Dianawig 17.04.2021 04:15:57
non prescription cialis <a href="https://edcialistop.net/">viagra vs cialis price</a> cialis precio
Dianawig 17.04.2021 04:00:22
does cialis make you bigger <a href="https://edcialistop.net/">teva generic cialis</a> cost of cialis 5mg
Shirleybiaps 14.04.2021 17:13:59
how to write a ccot essay <a href="https://essaywriterlife.net/">legit essay writing service</a> how to write a body paragraph in an essay
Shirleybiaps 14.04.2021 16:42:55
how to write an essay for a scholarship examples <a href="https://essaywriterlife.net/">college essay consultants</a> how to write a rationale for an essay
Coreycinny 14.04.2021 04:29:03
how to write a tok essay <a href="https://essaywritersoks.org/">writing college essays</a> how to write a career goal essay
Coreycinny 14.04.2021 04:12:12
how to write an analytical essay on an article <a href="https://essaywritersoks.org/">essay help</a> how to write an essay in 2 hours
IreneTence 09.04.2021 19:18:55
essay writing help online <a href="https://writingaresearchpaperfd.com/">management research papers</a> help me write my synthesis essay
IreneTence 09.04.2021 18:40:38
essay help writing <a href="https://writingaresearchpaperfd.com/">psychology research paper</a> how does judy moody try to convince her family to help the rain forest essay writing
CorinneMab 09.04.2021 03:52:57
generic viagra online for sale <a href="https://edsildenafilshop.com/">viagra alternatives over the counter</a> generic viagra
CorinneMab 09.04.2021 03:34:06
sildenafil 20 mg <a href="https://edsildenafilshop.com/">buy generic 100mg viagra online</a> viagra pill
CorinneMab 07.04.2021 22:04:59
Analogues that can be purchased at the pharmacy viagra 100mg price <a href="https://edsildenafilshop.com/">sildenafil davis pdf</a> home remedy viagra In the pharmacy you can buy Cialis and almost any of its analogues: domestic analogues, generic Cialis – Tadalafil Bacter, Tadalafil Vertex, Tadalafil SZ, Freimitus; generics of foreign companies-Dynamico Long (Teva, Israel), Cupid 36 (CADILA PHARMACEUTICALS, Indian drug), Sitara (WORLD MEDICINE ILAC). VE TIC. A. S., Turkey), Tadalafil (Pharmaceutical Works POLPHARMA, Poland); drugs of the IFDE-5 group – Viagra, Levitra, Zidena, Stendra and generics of these original drugs. The best substitutes for Cialis generic viagra cost <a href="https://edsildenafilshop.com/">viagra amazon</a> viagra in india You need to choose the best remedy together with your doctor, taking into account all indications and contraindications. But to know the advantages and disadvantages of each analog is worth knowing every man. What better, more efficient and safer Cialis or Viagra and also other well-known drugs for the treatment of erectile dysfunction: Cialis or Viagra both drugs in its own good; action Viagra stronger many people like it because of the bright orgasm; Cialis unlike Viagra, operates smoother, quicker and longer, it has fewer side effects; tadalafil can also help urination; Cialis or Levitra – which is better? Both drugs are good, they act gently, they have few side effects; their effect of drugs begins in 15-16 minutes, lasts for Levitra 5-8 hours, for Cialis-36 hours; Cialis or Tadalafil – tadalafil is the active ingredient of Cialis; there is also a generic Tadalafil (Polpharma, Poland), Tadalafil Soft (Aurochem Laboratories, Indian drug); the effect of these drugs is identical; Cialis or Dapoxetine are drugs from different drug groups and they act differently; the effect of Cialis is aimed at the vascular system and strengthening of erection, and the effect of dapoxetine (Priligi, Infidjo) – on the autonomic nervous system and suppression of premature erection; only a doctor can figure out which of these drugs will suit you. female viagra cvs <a href="https://edsildenafilshop.com/">viagra for sale</a> sildenafil cvs
CorinneMab 07.04.2021 21:39:37
Analogues that can be purchased at the pharmacy sildenafil pills <a href="https://edsildenafilshop.com/">cvs viagra</a> sildenafil buy In the pharmacy you can buy Cialis and almost any of its analogues: domestic analogues, generic Cialis – Tadalafil Bacter, Tadalafil Vertex, Tadalafil SZ, Freimitus; generics of foreign companies-Dynamico Long (Teva, Israel), Cupid 36 (CADILA PHARMACEUTICALS, Indian drug), Sitara (WORLD MEDICINE ILAC). VE TIC. A. S., Turkey), Tadalafil (Pharmaceutical Works POLPHARMA, Poland); drugs of the IFDE-5 group – Viagra, Levitra, Zidena, Stendra and generics of these original drugs. The best substitutes for Cialis sildenafil tab 100mg <a href="https://edsildenafilshop.com/">taking viagra</a> viagra pill for men You need to choose the best remedy together with your doctor, taking into account all indications and contraindications. But to know the advantages and disadvantages of each analog is worth knowing every man. What better, more efficient and safer Cialis or Viagra and also other well-known drugs for the treatment of erectile dysfunction: Cialis or Viagra both drugs in its own good; action Viagra stronger many people like it because of the bright orgasm; Cialis unlike Viagra, operates smoother, quicker and longer, it has fewer side effects; tadalafil can also help urination; Cialis or Levitra – which is better? Both drugs are good, they act gently, they have few side effects; their effect of drugs begins in 15-16 minutes, lasts for Levitra 5-8 hours, for Cialis-36 hours; Cialis or Tadalafil – tadalafil is the active ingredient of Cialis; there is also a generic Tadalafil (Polpharma, Poland), Tadalafil Soft (Aurochem Laboratories, Indian drug); the effect of these drugs is identical; Cialis or Dapoxetine are drugs from different drug groups and they act differently; the effect of Cialis is aimed at the vascular system and strengthening of erection, and the effect of dapoxetine (Priligi, Infidjo) – on the autonomic nervous system and suppression of premature erection; only a doctor can figure out which of these drugs will suit you. goodrx sildenafil <a href="https://edsildenafilshop.com/">viagra boys</a> viagra online canada
GbwPQ 06.04.2021 23:24:30
Drug information. Cautions. <a href="https://lyrica24x7.top">where can i find generic lyrica generic</a> in USA Actual information about medication. Read now.
GelKM 06.04.2021 23:08:49
Medicine information sheet. Long-Term Effects. <a href="https://pregabalin24x7.top">how can i get lyrica no prescription</a> in the USA Some what you want to know about medication. Read now.
YvetteSciem 06.04.2021 08:14:53
best site to buy kamagra uk <a href="https://kamagrapks.com/">https://kamagrapks.com/</a> difference between nizagara and kamagra
YvetteSciem 06.04.2021 06:22:05
how quickly does kamagra work <a href="https://kamagrapks.com/">where can i get kamagra in the uk</a> the kamagra store reviews
SoniaOnemy 04.04.2021 21:44:24
community service essay help <a href="http://writemyessayslqd.com/">help writing an essay</a> custom argumentative essay writing service
SoniaOnemy 04.04.2021 18:28:40
common app community service essay <a href="http://writemyessayslqd.com/">writing essay online</a> write a short essay
YvetteSciem 04.04.2021 13:46:22
cheap kamagra uk next day delivery <a href="https://kamagrapks.com/">viagra cialis kamagra levitra</a> where to buy kamagra los angeles
YvetteSciem 04.04.2021 09:02:51
kamagra comprar espana contrareembolso <a href="https://kamagrapks.com/">kamagra chewables</a> buy kamagra gel notice
YvetteSciem 03.04.2021 19:10:39
Kamagra Why Kamagra is popular uk kamagra online <a href="https://kamagrapks.com/">cialis vs viagra vs kamagra</a> kamagra online india Kamagra is the medicine that has the same active element as Viagra – sildenafil. Kamagra claims to have an equal effect as the well-known blue pill. When it comes to money saving Kamagra cost has its advantages too. It’s wide-spread and not expensive. Kamagra 100 contains 100mg of sildenafil, the same dosage can be found in the Viagra pill of highest strength. It’s produced by Indian manufacturers and is often sold without prescription. That’s why it became very popular with men who want to treat their erectile dysfunction. You may simply buy Kamagra 100 and follow the instructions. Kamagra price is fairly cheaper than Viagra. When you start looking for kamagra online you’ll see that it exists in forms of coloured tablets and flavoured jellies. The medication has no official approve for the use in Europe and in the UK. Nevertheless more and more people choose Kamagra 100mg over other medication with the similar result. You can easily buy kamagra online, although the drug is unlicensed in some countries. No matter how attractive Kamagra cost is, there are no guarantees that the drug will contain sildenafil, the other components are also unknown. Kamagra generic distribution is unlawful, but most men are ready to purchase it, because there’s no need to consult a doctor. What can actually be easier – just go online and buy Kamagra, no prescriptions, no need to go to the pharmacy. Types of Kamagra generic When you decide to buy Kamagra 100 mg online you will be surprised by its numerous forms of the medication websites offer. Kamagra 100 is available in three different types: there are tablets, effervescent and jellies. It’s easier to buy Kamagra generic online, as it might not be represented in the pharmacies. More and more men prefer to buy Kamagra via the Internet. The sellers respect privacy of their customers, and Kamagra price is affordable for everyone. The most approved form of Kamagra 100mg is a tablet. It’s small and easy to swallow. The dosage recommended by practitioners and doctors is strictly one tablet per day. It’s very dangerous to consume more than one pill of Kamagra 100 mg. The medication becomes active after 20-30 after the ingestion. Medics advise to take Kamagra generic one hour before the sexual act and the effect will last from 4 to 6 hours. Some people prefer to buy Kamagra in jellies, because it has some advantages. After eating a high-fat meal it’s safe to take Kamagra 100 jelly, not a pill. Jelly has to be dissolved in the mouth, so it doesn’t interact with the food in your stomach. Another positive side of Kamagra 100mg in jelly form is that it starts working quicker than any other varieties of the same medication. 10-15 minutes is enough for it to reach the desirable effect. Jelly form is the most popular form when people purchasing Kamagra online. Effervescent tablets are used by the people who are not able to swallow pills. The medication is dissolved in a glass of water and after an hour after drinking a man can get a firm erection. Side effects and other important information is kamagra effective <a href="https://kamagrapks.com/">buying kamagra in australia</a> kamagra dosage Modern opportunities are endless. Every person can buy Kamagra online to help fight the erectile dysfunction. Kamagra price makes the medication popular and affordable for everyone, but it’s still really important to check all the side effects. You don’t actually plan to damage your health for a one time fun. Kamagra 100mg may be the reason of headaches, nausea, back pain, light vertigo. This medication doesn’t go well with alcohol. If you still plan to consume alcohol, consider switching to another drug, although at higher than Kamagra cost. If you think Kamagra is harmful for you, immediately stop taking it and consult a specialist. any idea where to buy kamagra <a href="https://kamagrapks.com/">super kamagra reviews</a> kamagra oral jelly buy online india rupee
YvetteSciem 03.04.2021 14:13:41
Kamagra Why Kamagra is popular kamagra and kratom <a href="https://kamagrapks.com/">kamagra order online ezzz pharmacy</a> the kamagra store reviews Kamagra is the medicine that has the same active element as Viagra – sildenafil. Kamagra claims to have an equal effect as the well-known blue pill. When it comes to money saving Kamagra cost has its advantages too. It’s wide-spread and not expensive. Kamagra 100 contains 100mg of sildenafil, the same dosage can be found in the Viagra pill of highest strength. It’s produced by Indian manufacturers and is often sold without prescription. That’s why it became very popular with men who want to treat their erectile dysfunction. You may simply buy Kamagra 100 and follow the instructions. Kamagra price is fairly cheaper than Viagra. When you start looking for kamagra online you’ll see that it exists in forms of coloured tablets and flavoured jellies. The medication has no official approve for the use in Europe and in the UK. Nevertheless more and more people choose Kamagra 100mg over other medication with the similar result. You can easily buy kamagra online, although the drug is unlicensed in some countries. No matter how attractive Kamagra cost is, there are no guarantees that the drug will contain sildenafil, the other components are also unknown. Kamagra generic distribution is unlawful, but most men are ready to purchase it, because there’s no need to consult a doctor. What can actually be easier – just go online and buy Kamagra, no prescriptions, no need to go to the pharmacy. Types of Kamagra generic When you decide to buy Kamagra 100 mg online you will be surprised by its numerous forms of the medication websites offer. Kamagra 100 is available in three different types: there are tablets, effervescent and jellies. It’s easier to buy Kamagra generic online, as it might not be represented in the pharmacies. More and more men prefer to buy Kamagra via the Internet. The sellers respect privacy of their customers, and Kamagra price is affordable for everyone. The most approved form of Kamagra 100mg is a tablet. It’s small and easy to swallow. The dosage recommended by practitioners and doctors is strictly one tablet per day. It’s very dangerous to consume more than one pill of Kamagra 100 mg. The medication becomes active after 20-30 after the ingestion. Medics advise to take Kamagra generic one hour before the sexual act and the effect will last from 4 to 6 hours. Some people prefer to buy Kamagra in jellies, because it has some advantages. After eating a high-fat meal it’s safe to take Kamagra 100 jelly, not a pill. Jelly has to be dissolved in the mouth, so it doesn’t interact with the food in your stomach. Another positive side of Kamagra 100mg in jelly form is that it starts working quicker than any other varieties of the same medication. 10-15 minutes is enough for it to reach the desirable effect. Jelly form is the most popular form when people purchasing Kamagra online. Effervescent tablets are used by the people who are not able to swallow pills. The medication is dissolved in a glass of water and after an hour after drinking a man can get a firm erection. Side effects and other important information women kamagra comment <a href="https://kamagrapks.com/">buy kamagra uk paypal</a> kamagra forum 017 Modern opportunities are endless. Every person can buy Kamagra online to help fight the erectile dysfunction. Kamagra price makes the medication popular and affordable for everyone, but it’s still really important to check all the side effects. You don’t actually plan to damage your health for a one time fun. Kamagra 100mg may be the reason of headaches, nausea, back pain, light vertigo. This medication doesn’t go well with alcohol. If you still plan to consume alcohol, consider switching to another drug, although at higher than Kamagra cost. If you think Kamagra is harmful for you, immediately stop taking it and consult a specialist. where to buy kamagra in bangkok <a href="https://kamagrapks.com/">viagra kamagra difference</a> verschil kamagra en ciales
SoniaOnemy 01.04.2021 20:01:57
besr essay writing service <a href="https://buyessaysfjd.com/">essay buy online</a> best essay writnig service
SoniaOnemy 01.04.2021 18:32:28
essay assignment help new york service <a href="https://buyessaysfjd.com/">www.buyessaysfjd.com</a> how to write a service learning essay
Muriellep 30.03.2021 18:59:29
how to write a concept essay <a href="https://essaywriterserv.net/">college life essay</a> how to write an essay paper sample
QakLE 30.03.2021 17:53:14
I found something interesting. All about on <a href="https://cbdoils.top/"> cbd</a>
Muriellep 30.03.2021 15:08:55
how to write an op ed essay <a href="https://essaywriterserv.net/">writing an argumentative essay</a> how to write a good essay for the sat
WakYI 30.03.2021 14:45:12
This was unexpected. All details on <a href="https://cbdoils.top/"> cbd drops</a>
XrzPQ 28.03.2021 22:03:07
Medicine prescribing information. Drug Class. <a href="https://lyricafor.top">pregabalin without insurance</a> in USA All what you want to know about pills. Get information here. http://nochankaba.cocolog-nifty.com/blog/2019/02/post-9435.html?cid=119505917#comment-119505917 All information about medication. http://hipotezi.com/view_news.php?id=3772 Actual news about meds. http://www.panebioceres.it/nuovo-articolo-del-mese-di-aprile-mangiare-lentamente-mantiene-in-forma/#comment-257407 Some information about medicines. b062518
TnoXK 28.03.2021 20:41:45
Medicines information. Drug Class. <a href="https://pregabalin24x7.top">generic lyrica without prescription</a> in US All news about drug. Get now. http://onlinemusicshowcase.tv/stage?page=6460#comment-323035 Best news about medicines. https://kanshenmene.com/%e4%b8%8d%e8%a6%81%e5%81%9a%e5%9c%b0%e7%90%83%e4%ba%ba%e7%9a%84%e5%ad%a9%e5%ad%90.html#comment-5797 All news about drugs. http://lanpanya.com/kulkanit/?p=12#comment-6582 Everything trends of medication. 0b5cf4d
POTRAVINY/KUCHYNĚ
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

01.06.2015 - Kavárny mohou vyzkoušet úsporné ubrousky Tork

Značka Tork společnosti SCA, největší světový výrobce řešení problémů pro ...

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

20.09.2008 - Absinth - základní informace

Absinth je tradičně destilovaný nápoj s vysokým podílem alkoholu (45%-75% ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2021 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.